Informační schůzka Cultural Care

21. prosince 2014 v 11:51 | Ivuška |  Přípravy na matching
Tak to mám za sebou. Ve čtvrtek jsem z práce jela přímo na Můstek a potom tramvají na Vodičkovu. Měla jsem ještě chvilku čas, tak jsem si sedla do mekáče na kafe a asi v 18:25 jsem se už přemístila přímo do centra Education First, kde sídlí i Cultural Care. Není těžký to najít. Je to sice úplně obyčejný dům, kde bydlí lidi, ale na vchodových dveřích mají dobře viditelné logo. Když se člověk nejdřív podívá na 3D mapy na googlu, tak to nemůže nenajít. Když jsem přišla do jednoho z bytů - kanceláře CC - přivítala mě Lenka. Sympatická mladá holka, bývalá au pair, která má na starosti Prahu. Posadila mne ke stolu, kde seděly další 2 holčiny, který vypadaly stejně vyděšeně jako já, ale za chvilku to bylo úplně v pohodě. Dostala jsem na vyplnění dotazník, kde byly ty nejzákladnější údaje. Jméno, věk, adresa, zkušenosti s dětma, předpokládané datum odletu, kuřák x nekuřák, řidičák, tetování, piercing atd. Když jsem byla asi v půlce, tak přišla ještě jedna slečna, takže jsme nakonec byly 4. Počkaly jsme, až to vyplní i ona a začaly jsme.

Lenka nám pustila prezentaci, u který nám řekla všechny informace o au pair programu. Abych byla upřímná, tak tahle část je naprosto zbytečná pro někoho, kdo se o to vážně zajímá a kdo si pročetl jejich stránky. Nedozvěděla jsem se v podstatě nic, co bych nevěděla. Ale byla jsem dost překvapená, když se jedna ze slečen divila, že si nemusí platit letenku. Takže chápu, že někdo se třeba všechno dozví až na tý schůzce a web vůbec neřeší, každý to má jinak… Po prezentaci si k nám Lenka sedla, vzala si nějaký sešit a začal "výslech". Ptala se nás na pár otázek a my jsme postupně všechny odpovídaly. Já jsem vždycky mluvila jako poslední, tak jsem měla čas si to rozmyslet. Ale ani tyhle otázky nebyly nic hroznýho. Co ráda děláš? Proč jsi se rozhodla dělat au pair? Proč USA? Jaký máš zkušenosti s dětma? Všechno si poctivě zapsala, což jsem vůbec nepochopila, protože psala fakt rychle a nepřečtla jsem po ní jediný slovo. No a nakonec přišla poslední otázka - v angličtině. Myslela jsem si, že si budeme normálně povídat nějakou dobu a hlavně, že u toho budeme samy, ale mýlila jsem se. Stačila jí jedna otázka pro každou a pár vět jako odpověď. Tentokrát jsme dostaly každá jinou otázku, prý abychom se nemohly připravit. Já jsem měla říct, co bych do USA z ČR přivezla českýho. Jedna z holek měla odpovědět na to, jak by děti zabavila v zimě. Další říkala, kam by se v USA nejraději dostala a proč. Tu poslední už si bohužel nepamatuju. Vážně to bylo úplně v pohodě, není třeba mít strach. Já jsem řekla jenom to, že bych dětem přivezla krtečka a rodičům Becherovku, pokud bych viděla, že jsou v pohodě a že jim alkohol nevadí (co jinýho bych taky měla vozit, že jo) a že bych jim ráda uvařila něco českého.

Potom následovalo asi 30 minut různých dotazů s naší strany. Respektive ze strany těch holek. Já jsem se asi nezeptala vůbec na nic, pokud si dobře pamatuju. Chápu, že je člověk vyplašenej, protože to je docela velká věc, já taky nejsem úplně v klidu, ale některý otázky mne fakt pobavily. Neberte to, prosím, jako výsměch….říkám, že to chápu a ve finále ta schůzka byla právě kvůli tomu, aby se člověk mohl zeptat na cokoliv. Ale nenapadlo by mne se ptát, kolik si mám brát peněz na první týden. Jsme dospělý lidi a měli bychom si dokázat představit, jakou si máme udělat finanční rezervu. Přišlo mi to, jako když se nás vedoucích rodiče před táborem ptají: "A kolik mám dát kapesné? Stačí 200, nebo raději 300?" A největší bomba byla, když se maminka jedný z holek (to jsem jaksi zapomněla podotknout, že tam s náma byla i jedna mamča) zeptala, jak je to tam s kriminalitou? Asi jako kdekoliv jinde…ale zase to chápu. Posílá dceru na rok pryč a ani neví kam. Vlastně je to docela roztomilý, že má strach.

Když holkám došly dotazy, tak jsme si řekly ahoj a já jsem jela po 2 hodinách domu. Teď budu muset začít pracovat na přihlášce, což se mi fakt nechce, ale bez toho to asi nepůjde. Myslela jsem si, že je ještě hrozně brzy, ale Lenka nám říkala, že je v programu nějaká holčina, která letí v červenci a už teď se matchla s nějakou rodinou. Údajně čím dřív, tím líp, protože v létě bude chtít odletět hodně holek (i kluků, ať na ně pořád nezapomínám) a bude velká konkurence, tak se do toho asi pustím. Zatím nejsem 100% rozhodnutá, jestli pojedu s CC, ještě jdu 23.12. na schůzku do CA, ale to by mne to tam muselo extrémně nadchnout. Necháme se překvapit…


I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama