Rok 2015 začíná

8. ledna 2015 v 13:48 | Ivuška |  Přípravy na matching
Už jsem se dlouho neozvala, tak jsem tady s novým článkem. Konec roku 2014 a prvních pár dní roku 2015 jsem měla pořád co dělat a na internet jsem neměla čas ani náladu - vřele doporučuju!! Je paráda nesedět celý den u počítače a dělat nesmysly, který jsou na nic, jen žerou čas. Na FB se dostanu jednou denně tak na 10 minut, zkouknu novinky, pak ještě mrknu na e-mail a končím.


Během silvestra jsem nebyla na internetu, protože jsem jela slavit s kamarádama, jak už jsem psala. Každý rok slavíme v Novém Mlýně kousek od Turnova a vždycky máme nějaké tématické kostýmy. Letos se vylosovalo písmeno A. Snažila jsem se něco vymyslet, ale nejsem moc kreativní, takže jsem si natáhla montérky, půjčila jsem si od bratrance malé plastové nářadí a byla jsem automechanik. Z asi 35 přítomných lidí měli stejný nápad další 2, nevadí… Ale pravidelně se tam najde pár vážně skvělých kostýmů. Letos musím vyzdvihnout například advent, arachnofobii, alobal nebo atomovku. Alespoň mám inspiraci pro nějakou americkou Halloween party. Nevinný Bylo to samozřejmě úplně skvělý a moc jsem si to užila. Dokonce tam za mnou přijel i kamarád z naší vesnice. Přijet si takovou dálku mezi tolik úplně cizích lidí pro novoroční pusu, to se cení. Ostatní asi víc ocenili ten plech plný chlebíčků a 5 flašek. Smějící se
Pokud si někdo bude si říkat, že si před ročním pobytem v zahraničí nechce s nikým raději nic začínat, aby se nemusel loučit, je stejně naivní, jako já. A v takovém případě je celkem jistý, že vám někdo "přeběhne přes cestu". Ale co…8 měsíců je dlouhá doba a může se stát cokoliv, tak uvidíme. Každopádně od té doby jsme skoro pořád spolu a to je i důvod, proč nemám čas na internet.

Ale zpátky k Silvestru. Byl tam s námi i jeden kamarád - vedoucí z našeho tábora - který studuje a žije v Německu. Bavili jsme se o tom, že jak si zvyknul mluvit německy, tak se mu občas zdají i sny v němčině, nebo německy přemýšlí. Musím říct, že mne nikdy nic takového nenapadlo a jsem zvědavá, jestli to bude i můj případ. Zatím se mi stalo jen to, že jsem si kupovala v automatu lístek na metro a někdo u vedlejšího automatu se mne zeptal, jaký si má koupit, když jede do centra. Já jsem mu to vysvětlila, zmáčkla odpovídající tlačítko a teprve pak mi došlo, že jsme vlastně mluvili anglicky. Měla jsem radost, že mne ten pán nepřekvapil a že jsem dokázala normálně zareagovat, aniž bych se nějak stresovala tím, co říkám. Jasně, nešlo o nic těžkýho, ale člověk se musí radovat i z maličkostí, ne?

Pokud máte někdo něco podobného, podělte se.

Zatím ahoj, I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama