Život bez internetu? Těžko říct...

13. ledna 2015 v 12:00 | Ivuška |  Téma týdne
Internet je dobrá věc, pokud člověk ví, nebo alespoň tuší, jak s ním zacházet. Může nám v mnoha věcech pomoci, ale také uškodit. Je všude kolem nás a už se ho asi jen tak nezbavíme. Já jako studentka si život bez internetu bohužel nedokážu představit a jsou chvíle, kdy bych se běz něj prostě neobešla - nebo si to alespoň myslím. A to nejen kvůli škole, ale i kvůli práci, nebo kvůli naprosto běžným věcem. 23. 1. mám jistou schůzi, což jsem se dozvěděla dnes e-mailem!! Tu schůzi musím potvrdit. Předpokládám, že nebudu posílat dopis všem zúčastněným, pravděpodobně jí potvrdím opět e-mailem. Je to v podniku, kde jsem v životě nebyla. Co jsem udělala? Hned jsem do vyhledávače psala adresu, abych se podívala, kde to je a jak to tam vypadá. Nenapadlo mne si vzít papírovou mapu a hledat konkrétní ulici v ní. Upřímně totiž ani nevím, jestli bych nějakou takovou mapku doma našla. Zjistila jsem, že lokalita není špatná, ale co spoj? Znám jedno velmi rychle řešení - www.dpp.cz. Ani spojení není zlé, takže mi nic nebrání v tom, abych přišla, jelikož už jsem si stihla zkontrolovat kalendář v telefonu (samozřejmě synchronizovaný s facebookem) a zjistila jsem, že mám volno.

Člověk zkrátka používá internet pořád, ať chce, nebo nechce. Jak jsem už řekla, intenet je dobrý pomocník, ale všeho moc škodí a proto si hrozně užívám, když přijde moje nejoblíbenější období v roce - tábor. Den před odjezdem si již tradičně napíšu na fb na dlouhou dobu poslední status ve smyslu: "Tak se tady mějte, já si jedu užívat, bla bla bla." A opravdu si užívám. Užívám si přírodu, kamarády, děti, klid a totální....ale totální nevědomost o tom, co se ve světě děje. Nemám tušení, kolik je kde mrtvých, kde se stala jaká přírodní katastrofa, kdo koho podvádí a naopak kdo koho miluje. Facebook mi nehlásí, kdo má narozeniny a ani to nepotřebuji, protože u nejbližších mám datum v hlavě a ostatní si absence mojí gratulace ani nevšimnou, protože na zdi už mají 100 a více blahopřání od jiných facebookových kamarádů. Nemusím se každý den rozčilovat nad tím, že mám e-mail plný spamů a facebook ještě plnější ujetých pozvání na různé hry typu Candy Crush. Na tábor si každý den kupujeme noviny, takže je pravda, že když už mám "informační absťak", udělám si kafe a noviny si prolistuji. Každopádně většinou zjistím, že svět šlape pořád stejně i bez toho, aniž bych to kontrolovala a užívám si dál. Stává se, že mne během těch 14 dní něco nadchne tak, že vezmu telefon (mám-li ho po ruce) a vyfotím si to s tím, že to pak hodím na "fejsíčko". Pravda ale je, že z loškého tábora mám v počítači asi 100 fotek, ale na internet se nedostala žádná. Když mám náladu, tak si je prohlédnu a zavzpomínám. Nemám potřebu trávit hromadu času tím, že to budu dávat na facebook a potom čekat, kolik dostanu liků a kdo napíše nejlepší komentář.

Jenže léto už je dávno pryč a já opět sedím u internetu a píšu článek. Za chvilku vyrazím do práce, kde budu psát e-maily a hledat na internetu různé informace. Potom přijedu domu a budu se muset chvilku připravovat do školy, což bez internetu asi taky jen tak nepůjde...takže co z toho plyne? Internet miluji, ale i nenávidím. Neobejdu se bez něj, ale hrozně ráda se ho na chvilku zbavím. Mám potřebu sledovat, co se ve světě děje, ale pak jsem z toho znechucená a už to raději ani vědět nechci. Takže život bez internetu? Těžko říct....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. ledna 2015 v 12:40 | Reagovat

No přijde mi, že ho ve většině článku vztahuješ jen na facebook, bez kterého to jde úplně v pohodě. Co se týče samotného internetu, ten prostě potřebuju. Škola plus komunikace s přáteli, kteří prostě nebydlí ve stejném místě, a ušetření nákladů na materiály i zábavu, toho by se vzdát nechtěla.

2 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 13. ledna 2015 v 13:31 | Reagovat

Dobře jsi ppsala své pocity. Internet dokáže nejen pomáhat, ale ubližovat. Ale bez něj by to dneska asi už nešlo.

3 Lotte Lotte | Web | 13. ledna 2015 v 16:20 | Reagovat

Moc krasne jsi to napsala, nelze nic jineho nez souhlasit ♥^^

4 Ivuška Ivuška | E-mail | Web | 14. ledna 2015 v 9:48 | Reagovat

[1]: Ano, uznávám, že facebooku je v článku víc, než dost, ale to je v dnešním životě taky. Neříkám, že to bez něj nejde, ale už to není ten facebook, jako dřív. Už nejde jen o statusy, nebo fotky. Přes fb řeším školu, protože nahradil stránku www.spoluzaci.cz. Když potřebuji řešit něco veřejně s celou třídou, řešíme to tam. Ať už jde o třídnické věci, kterých je teď, v maturitním ročníku, dost, nebo o nějaké projekty a práce do školy. Facebook už ve většině případů nahradil i osobní (ne pracovní) e-maily, icq a podobné věci. Upřímně řečeno, když se chci mrknout na nějakou firmu, podívám se vedle normálního webu i na jejich fb stránku. Bývá aktualizovanější a dá se tam rychle komunikovat buď přímo s firmou, nebo s ostatními zákazníky. Zkrátka facebook se proměnil v takový malý samostatný internet ve světě velkého internetu.

5 Ivuška Ivuška | E-mail | Web | 14. ledna 2015 v 11:32 | Reagovat

[2]:
[3]: Děkuji oběma :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama