Únor 2015

Osobnostní test

26. února 2015 v 21:43 | Ivuška |  Přípravy na matching
Nazdárek!

Moje CC aplikace je vyplněná na 86% a to je asi důvod, proč mi před 2 dny přišel e-mail s osobnostním testem. V e-mailu jsem se dočetla, že je potřeba tento test vyplnit kvůli tomu, abych mohla být zařazená do programu a aby se rodiny mohly dočíst, "jaká jsem".


Tyhle osobnostní testy mám docela ráda, ale musím říct, že tenhle byl asi jeden z nejtěžších. Vypadalo to tak, že bylo asi 30 "otázek" a u každé byly 4 tvrzení. Musela jsem vždycky vybrat jedno, které se na mne hodí nejvíc a jedno, které se na mne nehodí vůbec. Problém byl v tom, že občas jsem se viděla ve všech a občas v ničem. Jednou jsem to byla celá já ve všech čtyřech případech a podruhé jsem měla problém něco vybrat. Chtěla jsem se dnes vrátit na ten formulář a vyfotit vám, jak přesně to vypadalo. Bohužel už jsem se tam ale nedostala s tím, že už jsem test jednou vyplnila a nazdar. Tak zkusím napsat alespoň pár příkladů z hlavy:

a) Lidé se v mém okolí cítí dobře.
b) Většinou jsem dost precizní.
c) Nenechám se lehce vystresovat.
d) Vždy mám originální nápady.

nebo:

a) Ostatní ve mne vidí vůdce.
b) Jsem sebevědomá.
c) Své povinnosti vždy přesně splním.
d) Když jsem naštvaná, nezvyšuji hlas.

Jak jsem již psala - u každé čtveřice jsem musela označit 2 tvrzení. To, které mne vystihuje nejlíp a to, které mne vystihuje nejmíň. V pár případech byl docela problém něco označit tak, abych nevydapala jako uplnej idiot. Rozpačitý Každopádně jsem to nakonec nějak zvládla a během pikovteřiny mi přišly na e-mail výsledky:


Jedna z posledních věcí, co mi chybí doplnit do CC aplikace je galerie. Fotky už jsem chtěla nahrát, ale nevyšlo to. To už si ale nechám na další článek.

Ahoj, Iva

P.S. Od slavného zákazu kouření jsem si zapálila asi 7x. Mlčící No co, přestávám pomalu, ale jistě. Úžasný

STOP kouření

19. února 2015 v 18:45 | Ivuška |  Přípravy na matching
V minulém článku jsem trochu narazila na problém kouření. Pokud někdo koukal na to video, mohl si všimnout, že kouření je tam opravdu zásadní. Kouřit se nesmí, au pair musí být nekuřák/nekuřačka. Pokud z tebe HP ucítí kouř, nebo uvidí kouřit, je to důvod pro okamžité ukončení programu a návrat do ČR. Nejsem sice ten typ, co musí denně vykouřit krabičku, ale tenhle radikální zákaz kouření mne trochu vyděsil. Když jdu někam trochu popít, tak k tomu cigareta prostě patří, takže co s tím?

Slyšela jsem, že spousta au pairs to neřeší. Do přihlášky napíšou, že nekouří a pak akorát dávají pozor, aby to z nich nebylo cítit. To se mi ale úplně nechce. Už dlouho totiž přemýšlím o tom, že přestanu kouřit úplně. Když vydržím třeba 14 dní bez cigarety, tak proč bych měla celou neděli trpět kvůli tomu, že v sobotu u piva mám chuť kouřit?

Tak jsem se rozhodla, že s tím skončím a tak trochu doufám, že když to bude takhle "veřejně", budu se víc snažit. Nemyslím si, že už si v životě nezapálím. Určitě si občas dám a doufám, že se ty časový intervaly budou prodlužovat, až se nakonec dostanu ke statusu "nekuřačka". Až si zapálím - dost pravděpobně už teď o víkendu - přiznám se k tomu v článku a budu se stydět. Křičící

Jsem sama zvědavá, jestli se mi podaří s tím časem úplně přestat, protože si zatím to pivo bez cigarety opravdu nedokážu představit, tak držte palce. Mrkající


Přihláška jde pomalu, ale jistě

14. února 2015 v 12:30 | Ivuška |  Přípravy na matching
Tak a jsem hotová na 77%. Ty základní otázky už mám vyplněné, zbývá mi jen dopis rodině, reference, papíry od lékaře a fotky. Vůbec se mi do toho nechce a pořád to oddaluju. Plačící Tak třeba fotky....hlídala jsem spoustu dětí v několika rodinách, ale fotku nemám ani jednu, celkově nejsem moc fotící se typ. Budu se na to muset vrhnout.

Ale co se týká všech těch otázek, je to šílený...já chápu, že člověk o sobe musí říct co nejvíce informací a kdybych si já hledala au-pair, tak chci taky vědět všechno, ale tohle je fakt masakr. Například řidičák - chápu otázky typu: Máš řidičák? Jak dlouho? Jak často jezdíš? Dokonce vidím nějakou logiku v otázce, jestli řídím svoje auto, nebo si nějaké půjčuju. Ale pak je tam třeba otázka, jestli mám zkušenosti ve sněhu, v dešti atd. To by samo o sobě taky nebylo špatný, ale pak je tam "podotázka" - Pověz nám o tom něco víc....A co jako konkrétně? Prostě jedu a najednou začne pršet, co je na tom zvláštního? Ale tak jako dá se to. Dobré je, že CC posílá mailem odkaz na videonávod, jak přihlášku vyplnit. Kdyby teda někoho zajímalo, jak ta online přihláška vypadá, může se mrknout na instruktážní video

Docela mne i překvapilo, jak moc se řeší kouření, což je u mne malinko problém, ale o tom zase příště. Mrkající

I.

Začínáme s přihláškou

4. února 2015 v 20:22 | Ivuška |  Přípravy na matching
Tak jsem se dnes nakopala do zadku a začala jsem pracovat na online přihlášce. Jsou totiž některé holky, které odlétají plus mínus stejně jako já a už mají match s nějakou rodinou. Bylo mi řečeno, že v létě je o rodiny docela "bitka", tak je asi lepší začít dřív. Sedím u toho 3 hodiny a hele!!! YOUR APPLICATION IS 41% DONE Úžasný Kéž by to šlo takhle rychle pořád. Bohužel ale součástí přihlášky jsou i reference, zpráva od doktora, dopis budoucí rodině a tak. To mi asi zabere víc času, než zaškrtnout, jestli jsem male, nebo female (snad jsem to zaškrtla správně).

Každopádně už jsem to skoro pěkně podělala Překvapený Psala jsem tam něco s chováním dítěte, ale neměla jsem tušení, jak se řekne "chovat dítě". Naštěstí mne stránka www.slovnik.cz nikdy nezradila a tak jsem se na ní obrátila s prosbou o radu. Ani tentokrát mne nezklamala, jen jsem asi špatně zadala dotaz. Do vyhledávače jsem si napsala pochovat dítě a vyjelo mi několik anglických výrazů. Nebyla jsem si jistá, který je ten nejlepší, tak jsem si naopak tyhle výrazy nechala přeložit zpátky do češtiny. Slovíčko "bury" trochu překvapilo, když se mi přeložilo jako: pohřbít, pochovat, zahrabat, ukrýt a tak dále. Najednou jsem si uvědomila, že slovo pochovat má vlastně víc významů, než mít v náručí krásný miminko, stupidně se na něj usmívat a šišlat. Nevím, jak moc by rodiny ocenili, že se těším, až v mojí vlastní rodině za pár měsíců přibyde jedno mimčo a já ho budu moci "pochovat". Asi si budu muset dávat větší pozor při googlování méně používanýcch slovíček, abych nenapsala nějakou další libovku. Smějící se

Tyhle chybičky jsou ideální v tom, že člověk pozná, že dneska už vážně stačilo. Takže vypínám počítač a na přihlášku se vrhnu zase někdy příště.

Mějte se hezky a prosím.....snažte se nepochovat žádný mimčo! Plačící

I.