Papírování, vyřizování, nesmysly...

11. srpna 2015 v 15:03 | Ivuška |  Přípravy na odlet
Ahooooj! Tak co? Jak přežíváte ty tropický horka? Asi vám tady nebudu vypisovat, jak se potím doma, jak se potím v práci, případně jak se potím na výletech. To asi nikoho moc nezajímá. Pojďme si raději shrnout, kam jsem se posunula za těch pár dní od posledního článku....

Na ambasádě jsem byla v úterý, ve čtvrtek mi řišla SMS od České pošty s tím, že přijali balíček na moje jméno a v pátek ráno už jsem držela v ruce pas s vízem. Takže musím říct, že to byla vážně rychlovka.


Začala jsem si psát seznam, co všechno ještě musím udělat, abych na něco nezapomněla. Takže jsem se objednala k doktorům - zubařka, angiolog (to většina z vás asi nemusí Smějící se) a ženská doktorka, zjistila jsem co s pojišťovnou, mobilem a bankovním účtem. Na pojišťovně musím pojištění zrušit a po návratu zase nahlásit, že už jsem zpátky a přihlásit se. Pokud se budu chtít během roku vrátit do ČR, údajně mi bude stačit pouze potvrzení o pojištění v USA a bude to, ale přijde mi to nějaký zvláštní, tak se raději ještě zeptám. Nějak se mi tý operátorce nechtělo věřit. Telefon jsem vyřídila tak, že den po ukončení smlouvy (úplnou náhodou mi smlouva končí 14 dní po odletu, což je paráda) se mi tarif změní na kredit. Během toho roku stačí jednou dobít kredit za 200, aby se číslo automaticky nezrušilo a to je všechno. Po návratu přejdu z kreditu opět na nějaký tarif a moje staré číslo mi zůstane. Úžasný Bankovní účet prostě zruším a pak si založím jiný. Chtěla jsem ho nějak "zmrazit", abych ho pořád měla, ale nemusela platit poplatky. Je to ale složitější, protože mi teď bude končit studentský a musím přejít na normální, takže klasické zrušení je nejlepší možnost.

Co se týká toho papírování, tak další věc je generální plná moc. Tu jsem si nechala sepsat od právníka na svoje jméno a na jméno mého táty. Nechám si jí na poště ověřit a mělo by to stačit na vyřizování jakýchkoliv věcí, ale hlavně na přebírání pošty. Ještě si musím udělat mezinárodní ŘP, kopie veškerých důležitých dokumentů a u obvodního doktora vyplnit ten formulář o mém zdravotním stavu. Doufám, že ten náš vesnický felčar umí anglicky. Překvapený To je asi všechno, nebo rozhodně je to všechno, na co jsem si teď vzpomněla. Další případné věci přidám a hodím to do jednoho článku v bodech, ať je to přehledné.

Další věc je nákup kufru. Momentálně koukám po tomhle:


Podle popisu se zdá, že je obrovskej!!! Má mít objem 113 litrů, tak snad se do něj alespoň něco vejde. A taky je prostě boží. Rozpačitý

Na konec ještě vysvětlím, kdo je to angiolog, o kterém jsem v článku mluvila. Je to doktor, který léčí onemocnění krevních a lymfatických cév. Zhruba před 2 rokama jsem totiž zjistila, že mám přetlak v cévách dolních končetin. Co to znamená? Mám na nohách otoky a špatně mi v nich cirkuluje krev. A proč to píšu? Protože to může být další věc, které mi může zkomplikovat odlet. Musím se domluvit s doktorem, ale upřímně doufám, že si nebudu muset před cestou píchat injekci na ředění krve....fuj fuj! Plačící

No nic, jdu dělat přípravy na 22. sprna. Už jsem jednou psala, že tento den bude takový hodně speciální, ale o tom zase příště. Mrkající

Paaaaaa, Iva
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aimehenry aimehenry | E-mail | 11. srpna 2015 v 16:56 | Reagovat

...ohledně té pojišťovny...netuším jak je to s USA. Ale dcera je ve Skotsku a i když tam už pracuje a platí daně...tak pravidelně po příletu sem jde jednou ročně k našim ( osvědčeným ;-) ) lékařům a nechává se zkontrolovat. není to žádná horentní suma.
...co se týká vesnického felčara ;-). Nechej si vypracovat zprávu v češtině a pak si ji nechej přeložit a orazítkovat " kulatým razítkem" Jsou to speciální překladatelé. To razítko budou respektovat všude. -)
...držím pěsti...

2 ivuscinamericandream ivuscinamericandream | 11. srpna 2015 v 18:26 | Reagovat

[1]: Díky za názor :) No, to s pojišťovnou na dovolené v ČR jsem jen tak "plácla", jelikož zatím nemám v plánu se během roku vracet. Uvidíme, jak se to všechno vyvine. A naštěstí mám od agentury formulář pro toho doktora. Jen doufám, že mu ho nebudu muset celý překládat. :) Ať se dceři daří!!

3 Karfigolka Karfigolka | E-mail | Web | 4. dubna 2016 v 14:14 | Reagovat

Jste si jisti, že tohle všechno potřebujete? Potom by vás zachránila už jen skartace dokumentů :-) http://ekoskart.eu/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama